«Автомобіль – це не розкіш, а засіб пересування» - ця крилата фраза Остапа Бендера стала реальність ХХІ століття.
Автомобілі нагадують живі організми, які потребують належного обслуговування, профілактики, ремонту.
На відділенні спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» якраз і готують таких спеціалістів, своєрідних «лікарів», які не тільки вміють поставити правильний діагноз, але й «вилікувати» агрегат – це механіки з технічного обслуговування та ремонту автомобілів і двигунів. На сьогоднішній день на відділенні навчається близько 400 студентів.
Метою навчання за спеціальністю є підготовка фахівців, здатних вирішувати cпеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері автомобільного транспорту.
За період навчання здобувачі освіти вивчають окрім соціально-гуманітарних та загально-технічних освітніх компонентів, спеціальні: «Автомобілі», «Електрообладнання автомобілів», «Технічна експлуатація автомобілів», «Основи технології ремонту автомобілів», «Діагностика автомобілів», «Правила і безпека дорожнього руху», «Безпека життєдіяльності», «Охорона праці», «Теорія і конструкція автомобілів», «Автомобільні двигуни» та інші.
Здобувачі освіти відділення виконують курсові проєкти з освітніх компонентів «Технічна експлуатація автомобілів», «Основи технології ремонту автомобілів» та курсову роботу з освітнього компоненту «Організація і планування підприємства».
Формування знань зі спеціальних освітніх компонентів на відділенні покладається на випускаючу циклову комісію «Автомобільний транспорт». Викладацький склад циклової комісії - це висококваліфіковані спеціалісти, які постійно поповнюють свій запас професійних знань. На лекціях, семінарах, консультаціях, лабораторних та практичних роботах, крім традиційних методів навчання активно застосовуються інноваційні технології.
Студенти разом з викладачами беруть участь у конференціях і конкурсах з професійної підготовки на міському та обласному рівні, отримуючи грамоти, дипломи, сертифікати.
Практичні навички та вміння здобувачі освіти опановують на практиках: слюсарній, механічній, демонтажно-монтажній, на АТП та СТОА, технологічній.
З багатьма автотранспортними підприємствами і станціями технічного обслуговування міста Дніпро та області підтримуються тісні взаємозв'язки, де студенти ремонтують автомобілі, беруть учать у проєктуванні і реконструкції підрозділів підприємств автотранспорту.
В процесі навчання студенти здобувають робітничу професію: водій автомобілів категорії «В» та «С».
Підсумком навчання за спеціальністю є перевірка досягнень результатів навчання у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) після здачі якого отримується диплом з кваліфікацією ‒ фаховий молодший бакалавр.